1809 Grom nad Dunajem. Tom 2

Wykonawca
Wydawca
NAPOLEON V
Kod produktu:
9788378893660
Data premiery
czwartek, 21 maj 2015
Kod ean
9788378893660
cena:
108,00 zł
Dostawa od 0 zł Sprawdź!

Opis produktu

W drugim tomie swojej mistrzowskiej pracy o epickiej kampanii Napoleona w roku 1809, John H. Gill opisuje działania francuskiego cesarza, szukającego decydującego rozstrzygnięcia w wojnie przeciwko Habsburgom - historia, której detale były rzadko przywoływane, szczególnie w pracach angielskojęzycznych.
Relacja rozpoczyna się od efektownego uderzenia armii francuskiej z Bawarii na Wiedeń doliną Dunaju i przedstawia pierwszą bezdyskusyjną porażkę Napoleona w bitwie pod Aspern - Essling oraz straszliwą bitwę pod Ebelsbergiem, opisywaną przez jej uczestników jako najpotworniejszą z tych, w których kiedykolwiek brali udział.
To sugestywna i fachowo przedstawiona opowieść, która interpretuje tworzące ją wydarzenia zarówno na poziomie strategicznym, jak i z punktu widzenia pojedynczego człowieka; od decyzji o ruchach armii liczących ponad 100 tysięcy ludzi, do doświadczeń poszczególnych żołnierzy i cierpień ludności lokalnej.
\"Kompletna historia ostatniej zwycięskiej wojny Napoleona\" - First Empire
\"Dowód na to, że badania nad wojnami napoleońskimi są nadal w świetnej formie\" - Gary Sheffield, profesor Uniwersytetu w Birmingham.
\"Raz jeszcze Jack Gill zwraca się ku tematowi, który zna tak dobrze - wojnie roku 1809 z Austrią. Korzystając ze swojej szerokiej znajomości niemieckich, austriackich i francuskich wspomnień, dzienników, historii jednostek oraz oficjalnych raportów, przedstawia nam ostatnią zwycięską kampanię Napoleona\" Robert Burnham, redaktor The Napoleon Series.

L.stron: 450
Format: 17.0x24.0cm
Okładka: twarda

Recenzje

Nikt nie napisał recenzji. Bądź pierwszy!

Napisz recenzję