Bardzo biała wrona

Wykonawca
Wydawca
Prószyński
Kod produktu:
9788381230537
Data premiery
wtorek, 19 wrzesień 2017
Kod ean
9788381230537
cena:
43,20 zł
Dostawa od 0 zł Sprawdź!

Opis produktu


Historia zaczyna się jak w bajce: cicha, miła Natalia poznaje wymarzonego chłopaka, który wydaje się delikatny, romantyczny i bezgranicznie w niej zakochany. Jednak na pozór idealny związek dwojga licealistów z każdym dniem staje się coraz bardziej mroczny. A Norbert powoli pokazuje prawdziwą twarz – zazdrosnego, zaborczego, porywczego i manipulującego (nie tylko Natalią) prześladowcy. Zakochana dziewczyna nie potrafi jednak odejść. Woli tłumaczyć sobie takie zachowania wielką miłością, o której on tak pięknie mówi...
Ta przejmująca powieść (nie tylko dla nastolatków, ale i ich rodziców) znakomicie obrazuje mechanizmy uzależnienia i przemocy psychicznej. Wskazuje też trudną, ale konieczną drogę wyjścia z toksycznego związku i odbudowywania poczucia własnej wartości.
Ewa Nowak opowiada historię Natalii z charakterystyczną dla jej pisarstwa przenikliwością, ucząc zarazem młodych, wrażliwych ludzi, jak rozpoznawać symptomy przemocy psychicznej i – co najważniejsze – jak nie dać sobie zrobić krzywdy.
Bardzo biała wrona uhonorowana została przez Polską Sekcję IBBY nagrodą Książka Roku 2009.

L.stron: 304
Format: 14.7 x 20.8 cm
Okładka: twarda

Recenzje

Nikt nie napisał recenzji. Bądź pierwszy!

Napisz recenzję